معرفی وبلاگ
امام علی (ع): هر چيز داراي سيماست ، سيمای دين شما نماز است.( بحار الانوار، ج ,82 ص 227 )
دسته
گنجینه ی دوستان
همسنگران
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 905851
تعداد نوشته ها : 1450
تعداد نظرات : 175
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

اگر صفحه تاچ ال‌سی‌دی آیفون بلند شده باشد ممکن است باتری شما به دلیل استفاده بیش از اندازه یا در معرض گرما قرار گرفتن ورم کرده باشد. یا در برخی مواقع دیر شارژ شدن دستگاه به یک مشکل تبدیل می‌شود. این موضوع نیز نشان از خرابی باتری است. همچنین ممکن است با مرور زمان برخی از سلول‌های باتری آسیب ببنید و در شارژ بالا گوشی شما ناگهان خاموش شود که این نشانه به ما می‌گوید که برخی از قسمت‌های باتری آسیب دیده و نیاز به تعویض آن دارید.

شرکت اپل قابلیت جدیدی در نسخه‌ی ios-11.3  به نام Battery Health منتشر کرد.

زمانی که اپل آپدیت iOS 11 را معرفی کرد. کاربران نسل قدیمی دستگاه‌های آیفون با تغییر شدید عملکرد باتری دستگاه‌های خود مواجه شدند. بازخورد این قضیه بسیار منفی بود که اپل مجبور به عذرخواهی رسمی شد و برای تعویض این باتری‌ها به کاربران تخفیف داد. دلیل این موضوع آن بود که باتری قادر به برآورده کردن حداکثر نیاز عملکردی که در نسخه جدید برای اجرای نرم افزار نیاز بود را نداشت. به همین دلیل، دستگاه‌های آیفون به طور ناخواسته حتی در شارژهای بالا خاموش می‌شدند.

برای بررسی باتری آیفون، اپل قابلیت سلامت باتری (Beta) را در آپدیت IOS 11.3  قرار داده. برای دسترسی به این قابلیت کافیست مسیرSetting > Battery > Battery Health  را در دستگاه خود دنبال کنید. این قابلیت به شما اجازه خواهد داد وضعیت باتری دستگاه خود را ببینید.

به عنوان مثال اگر با کلمه Service  روبرو شدید به این معنی است که باتری دستگاه شما نیاز به تعویض دارد یا اگر درصد سلامت باتری زیر 80 درصد بود اقدام به تعویض باتری کنید.

 

البته این قابلیت امکانات دیگری را نیز برای شما فراهم می‌کند. مثلا در زیر این بخش شما گزینه‌ای به‌نام ظرفیت عملکرد حداکثری (Peak Performance Capacity) خواهید دید. اگر با این پیام روبرو شوید "Your battery is currently supporting normal peak performance"، یعنی عملکرد باتری شما در ظرفیت حداکثری خود است و باتری شما سالم است.

همچنین اگر گوشی آیفون شما بدلیل کوچکترین مشکل در بخش شارژ، به صورت غیر‌منتظره خاموش شود. سیستم مدیریت باتری در آیفون فعال خواهد شد و گزینه"This iPhone has experiences an unexpected shutdown because the battery was unable to deliver the necessary peak power"  را خواهید دید. این پیام یعنی اینکه باتری شما نمی‌تواند عملکرد مورد‌ نیاز گوشی را تامین کند، به همین دلیل آیفون شما ناگهان خاموش شده است. برای بررسی این مشکل باید به تعمیرگاه‌های مجهز مراجعه کنید تا گوشی شما بررسی شود.برای خرید باتری دستگاه خود می توانید از امداد موبایل کمک بگیرید زیرا از کیفیت و اصالت باتری اطمینان خاطر خواهید داشت.

البته شگفتی‌های دیگری نیز در این بخش خواهید دید مثلا  اگر با این پیام روبرو شدید:

"Your battery’s health is significantly degraded. An Apple Authorized Service Provider can replace the battery to restore full performance and capacity."

به این معنی است که عملکرد باتری آیفون شما به شدت ضعیف شده و باید آن را تعویض کنید. بی‌توجهی به پیام‌ها می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به گوشی شما وارد کند.


دسته ها : رپورتاژ
X