معرفی وبلاگ
امام علی (ع): هر چيز داراي سيماست ، سيمای دين شما نماز است.( بحار الانوار، ج ,82 ص 227 )
دسته
گنجینه ی دوستان
همسنگران
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 794114
تعداد نوشته ها : 1440
تعداد نظرات : 173
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به این که کاسه صبر مردم از اعمال فتنه‌گران لبریز شده گفت: خروش مردم در حماسه تاریخی نهم دی 88 نوعی اتمام حجت با فتنه‌گران بود.

حجت‌الاسلام سیدعلی میرخلیلی در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز نهم دی، اظهار داشت: مردم ایران خود را سرباز اسلام و ولایت فقیه می‌دانند و وقتی احساس کنند که حادثه‌ای نظام و کشور را تهدید می‌کند همه در یک جبهه واحد قرار می‌گیرند و به مقابله با آن تهدید می‌پردازند.
وی افزود: مردم به شعارهای خود در دوران انقلاب که خود را سرباز امام خمینی(ره) می‌خواندند، پایبندند و امروز هم خود را سرباز ولی‌فقیه می‌دانند و بر این اساس گوش به فرمان رهنمودهای ایشان هستند.
این نماینده مجلس با اشاره به حدیث "کل ‌یوم عاشورا و کل ارض کربلا " گفت: نباید حادثه عاشورا و زمینه کربلا را منحصر به زمان و مکان خاصی دانست و در این راستا شاهد بودیم که در روز نهم دی عاشورایی دیگر در ایران شکل گرفت.
میرخلیلی با اشاره به جمعیت گسترده مردم در روز نهم دی در خیابان‌ها اظهار داشت: حضور فیزیکی مردم در اعتراض به هتک حرمت روز عاشورا باعث شد که فتنه‌گران اجازه ابراز وجود پیدا نکنند و بر این اساس شاهد بودیم که دهها میلیون نفر در کل کشور توهین به مقدسات توسط فتنه‌گران را محکوم کردند.
نماینده مردم میناب، گفت: خروش مردم در روز نهم دی نوعی اتمام حجت با فتنه‌گران بود.
میرخلیلی خاطرنشان کرد: ممکن است یک بار اهانتی از سر غفلت انجام شود، اما وقتی این اهانت‌ها ادامه پیدا کند کاسه صبر مردم لبریز می‌شود و بر این اساس اگر حضور مردم در نهم دی نبود ممکن بود حوادث بدتر از روز عاشورا در کشور به وقوع می‌پیوست.
وی با اشاره به شعارهای خودجوشی که توسط مردم در روز نهم دی سر داده شد، اظهار داشت: مردم کشور ما تحلیل‌گر هستند و به مسائل سیاسی به خوبی واقفند و در این راستا شاهد بودیم که از سال 42 به بعد مردم در تمام مناسبت‌ها حضور موثری دارند که این مسئله شعور سیاسی بالای مردم در کشور را نشان می‌دهد.
میرخلیلی همچنین گفت: تمامی آحاد جامعه باید خود را تابع رهبر بدانند و فرمایشات ایشان را در کارهای خود مدنظر قرار دهند و بر این اساس باید جذب حداکثری و دفع حداقلی به عنوان یک اصل برای همه مورد پذیرش قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی باید بررسی کند تا در صورت برخورد با رأفت اسلامی با برخی افراد این رفتار مورد سوءاستفاده قرار نگیرد و اگر رأفت و عطوفت اسلامی که در مورد عده‌ای به کار گرفته می‌شود حمل بر ضعف نظام تلقی ‌شود باید با‌ آن مقابله کرد.
منبع: خبرگزاری فارس


X