معرفی وبلاگ
امام علی (ع): هر چيز داراي سيماست ، سيمای دين شما نماز است.( بحار الانوار، ج ,82 ص 227 )
دسته
گنجینه ی دوستان
همسنگران
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 672738
تعداد نوشته ها : 1416
تعداد نظرات : 173
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
برنامه‌ریزی برای دکوراسیون کابینت آشپزخانه بسیار لذت‌بخش است، اما ممکن است در عین‌حال سردرگم بشوید که از کجا شروع کنید، چون این کار ریزه‌کاری زیادی دارد و نیازمند وقت و حوصله و دقت بالایی است. به طور کلی در این جور مواقع همه‌ی کارها را بخش‌بندی کنید، و برای هر بخش مراحل انجام کار رو بنویسید؛ در نهایت از یک بخش شروع کنید و تا انتها ادامه دهید.

یکی از اولین و دوست‌داشتنی‌ترین مراحل تعیین و تصمیم‌گیری برای کابینت آشپزخانه انتخاب ترکیب رنگ کابینت است. اکثر افراد هنگام انتخاب رنگ کابینت به این موضوع فکر می‌کنند که نکند دو سال دیگر این رنگ کابینت از مد بیفتد، یا از آن گذشته، من از آن خسته شوم.

کابینت‌ها و دیوار آشپزخانه هم چیزی نیست که بشود هر سال رنگ‌شان را عوض کرد، چراکه این کار هزینه بر است. برای همین در این مطلب سعی داریم چند ترکیب رنگ ماندگار برای کابینت آشپزخانه، که نه از مد می‌افتند و نه خسته‌کننده می‌شوند را برای کابینت آشپزخانه، به شما معرفی کنیم. در ذهن داشته باشید که اگه دل‌تان بخواهد یک مقدار رنگ و روح به آشپزخانه‌ خود اضافه کنید همیشه می‌توانید این کار را با وسایل کوچیک‌تر و لوازم تزئینی انجام دهید، که در صورت تمایل بتوانید مرتب عوض‌شان کنید.

رنگ کابینت آشپزخانه

بهترین رنگ کابینت آشپزخانه

  • ترکیب رنگ مشکی، سفید و طوسی

ترکیب سیاه و سفید سال‌هاست که هم در مد لباس و هم در دکوراسیون داخلی خانه و کابینت آشپزخانه محبوب است و به وفور استفاده می‌شود. با وجود این که تضاد سفید و مشکی خیلی زیاد و قوی است، ولی می‌شود به سادگی با استفاده از لوازم جانبی و تزئینی رنگی، این تضاد را تا حدودی ملایم کرد و به طور مرتب به آن‌ها تنوع داد. فقط یک نکته: در کابینت آشپزخانه‌ کوچک از رنگ مشکی کم‌تر استفاده کنید؛ چون خیلی به چشم می‌آید و فضا را کوچیک‌تر جلوه می‌دهد. در کابینت آشپزخانه‌ کوچک سطوح تیره را از جنس براق انتخاب کنید که نور را انعکاس بدهد و محیط را دلبازتر کند. برای ملایم کردن تضاد سفید و مشکی می‌توانید از طیف رنگی طوسی بهره بگیرید و ظاهری شیک به آشپزخانه‌تان ببخشید.

جدیدترین مدل رنگ کابینت آشپزخانه

رنگ کابینت

  • ترکیب رنگ سرمه‌ای و کرم

رنگ سرمه‌ای یک رنگ شیک و ماندگار است، و در بسیاری از یونیفرم‌های سلطنتی هم استفاده می‌شود. البته به خاطر این که سرمه‌ای هم مثل مشکی خیلی رنگ قویی است و زیاد به چشم می‌آید، می‌توانید هر رنگ آبی تیره‌ای رو که خودتون ترجیح می‌دهید در رنگ کابینت آشپزخانه‌ خود به کار ببرید. مثلاً در این تصویر از یک رنگ آبی تیره که با طوسی مخلوط شده استفاده شده تا از شدت رنگ سرمه‌ای بکاهد. اگه دوست دارید از خود سرمه‌ای استفاده کنید، می‌توانید مقدار این رنگ را در کابینت آشپزخانه خود کم کنید تا محیط را خیلی تاریک نکند. ترکیب سرمه‌ای با یک رنگ کرم گرم – که به زردی نزند – تضاد زیبایی برای کابینت آشپزخانه شما ایجاد می‌کند.

کابینت آشپزخانه در کرج

سفارش کابینت در کرج

  • ترکیب رنگ‌های طبیعی

ترکیبی از رنگ‌های طبیعی، مثل سفید و کرم، برای کابینت آشپزخانه لزوماً خسته‌کننده و بی‌روح نیست؛ چنین ترکیبی خیلی گرم و دلنشین است، و به راحتی با هر رنگی ست می‌شود؛ یعنی می‌شود خیلی ساده مرتب عناصر تزئینی کوچک و رنگارنگ را با آن ترکیب کرد و ازش لذت برد. با انتخاب یک ترکیب طبیعی و ملایم برای کابینت آشپزخانه مطمئن باشید که هم به بزرگ‌نمایی محیط آشپزخانه کمک می‌کنید و هم آشپزخانه‌ای دلباز و شیک و تمیز و همیشگی خواهید داشت.

خرید کابینت در کرج

رنگ کابینت آشپزخانه

  • رنگ سفید

کابینت سفید به نظر خیلی ساده و خسته‌کننده می‌آید، ولی کابینت آشپزخانه‌ی تمام سفید، به ویژه وقتی که محدودیت فضا وجود دارد، همیشه فکر خوبی است. اگر کابینت آشپزخانه‌ی خودتون رو سفید یک‌دست انتخاب کنید – منظور قطعات بزرگ و صعب‌التعویضه، مثل کابینت‌ها و سطوح – هم می‌توانید به سادگی با چند وسیله‌ی رنگی (ظروف، لوازم برقی مثل توستر، گیاهان، لوستر، …) هر چند وقت یک بار حال و هوای محیط را به کلی عوض کنید، و هم چون رنگ سفید بار دیداری کمی داره چشم‌هاتون رو خسته نمی‌کند و زیادی توجه نمی‌طلبد. سعی کنید سفیدهایی که کمی مایه‌ی آبی دارند و سردترن رو انتخاب کنید؛ سفیدهای گرم‌تر ممکن است در نور محیط شما به زردی بزنند.

رنگ کابینت طوسی فرانسوی

طوسی فرانسوی رنگ کابینت آشپزخانه

  • رنگ طوسی فرانسوی

این که دقیقاً اسم رنگ طوسی چیست را کاری نداریم؛ خیلی‌ها به رنگ طوسی کابینت آشپزخانه می‌گویند طوسی فرانسوی چون در دکوراسیون داخلی خانه‌های فرانسوی از چنین رنگ‌هایی زیاد استفاده می‌شد، و هنوز هم می‌شود. به صورت کلی در کابینت آشپزخانه‌ خانه‌های روستایی فرانسوی از رنگ‌های بسیار ملایم طیف آبی و طوسی، سفید، و رنگ‌های قهوه‌ای روشن بهره گرفته می‌شود. این رنگ‌های زیبا برای هر دو سبک دکوراسیون کلاسیک و مدرن مناسب هستند و می‌توانند محیطی جذاب و دلنشین را به وجود بیاورند. شما می‌توانید از طوسی‌ کم‌رنگ مخلوط با مقدار کمی آبی، صورتی، یا زرد استفاده کنید تا به محیط‌تون رنگ بیش‌تری ببخشید.

کابینت رنگ چوب

کابینت رنگ چوب

  • ترکیب رنگ سفید با چوب

طبیعی بودن رنگ چوب، فضای خانه را گرم و دلنشین می‌سازد. چه از چوب واقعی در کابینت آشپزخانه‌ خود استفاده کنید و چه هر جنس دیگری که ظاهری مشابه چوب دارد، خیال‌تان راحت باشد که به این زودی‌ها نمی‌توانید از این رنگ خسته شوید، حتی اگر خودتان در این راستا تلاش کنید! البته ترجیح بر این است که از رنگ‌های روشن‌تر چوب بهره بگیرید که نسبت به رنگ‌های قرمزتر و تیره‌تر دیرتر چشم را خسته می‌کنند.

خانه مکانی برای آرامش است، مامن و پناهگاه بعد از خستگی‌های روزمره‌ی زندگی، برای همین هم دکوراسیون داخلی‌ خانه خیلی مهم است. اکثراً وقتی از بیرون به خانه می‌آیم، وارد آشپزخانه می‌شویم و زیر کتری را روشن می‌کنیم که یک چای بخوریم تا رفع خستگی کنیم، یا فکری به حال شام شب بکنیم؛ مسلماً خیلی بهتر است اگر دکوراسیون داخلی آشپزخانه، و به ویژه ترکیب رنگی و نظم و ترتیبش، طوری باشد که خسته‌ترمان نکند و به ما آرامش بدهد.

خرید کابینت آشپزخانه در کرج

خرید کابینت آشپزخانه امری پیچیده است، طراحی سه بعدی کابینت، انتخاب رنگ کابینت، انتخاب جنس کابینت و ... عواملی هستند که باعث پیچیدگی خرید کابینت آشپزخانه می‌شوند. شما برای سفارش کابینت آشپزخانه در کرج می‌توانید آمادکور را انتخاب کنید. آمادکور خدماتش را در دو بخش کابینت آماده و کابینت سفارشی به مشتریان ارائه می‌دهد.

کابینت آشپزخانه آمادکور با بهره‌گیری از مهندسان کارکشته و خبره، بهترین متریال موجود در بازار و تجربه چندین ساله در اجرای پروژه‌های کابینت آشپزخانه، شیک‌ترین مدل‌های کابینت آشپزخانه را با بهترین قیمت برای شما به ارمغان می‌آورد.

کابینت آشپزخانه آمادکور برای جلب رضایت بیشتر مشتریان در کرج و تهران، کلیه خدمات مشاوره حضوری در خانه شما، اندازه‌گیری آشپزخانه شما، طراحی سه بعدی و ارائه پیش‌فاکتور را به صورت کاملا رایگان انجام می‌دهد. همچنین شما می‌توانید برای مشاهده بهترین طرح‌ها و مدل‌های به روز کابینت آشپزخانه از نمایشگاه کابینت کرج آمادکور دیدن فرمایید.

آدرس نمایشگاه کابینت آشپزخانه آمادکور: البرز، کرج، بلوار سرداران غربی، نبش بلوار حدادی

دسته ها : رپورتاژ
Image result for ‫ایرانى بلند مرتبه در قرآن‬‎

عمر بن خطّاب مى گوید: روزى ، در کنار جمعى از طایفه خود، (بنى عدى) ایستاده بودم که سلمان فارسى از کنار ما مى گذشت . او را صدا کرده و گفتم :اى ابو عبدالله ! چرا نزد ما نمى آیى ، تا از دنیاى ما بهره مند شوى ؟ سلمان گفت : آرى !! مى خواهم از دختر تو (خواهر حفصه ) خواستگارى کنم
از این سخن ناراحت شده و به دوستان اطراف خود گفتم : مى بینید محمدصلّى اللّه علیه و آله چقدر مقام این مرد عجمى اَلْکَنْ را، بالا برده است و او را این چنین گستاخ و پررو کرده است ؛ تا آنجا که به این راحتى از دختر یک عرب ، خواستگارى مى کند؟!
سپس در حالى که از خشم و ناراحتى ، به خود مى پیچیدم ، نزد پیامبرصلّى اللّه علیه و آله آمده و به آن حضرت گفتم : اى رسول خدا! این قدر مقام افراد بى ارزش ‍ را بالا نبر، تا بر اشراف اصحاب تو برترى جسته و افزون طلبى کنند
پیامبرصلّى اللّه علیه و آله فرمود: مگر چه اتفاقى رخ داده است ؟
و من هم ، ماجراى خواستگارى سلمان را مطرح کردم .
پیامبرصلّى اللّه علیه و آله فرمود: واى بر تو اى عمر! آیا دوست ندارى دخترت همسر سلمان بشود و او به تو نزدیک و تو مشتاق او شوى ؟ آیا میدانى که بهشت ، مشتاق سلمان است ؟ و خداوند درباره او و قریش ، این آیه را نازل فرموده است : اُوْلئِکَ الَّذینَ اتَیْناهُمْ الْکِتابَ وَالْحُکْمَ وَالنُّبُوَّةَ فَاِنْ یَکْفُرْبِها هؤُلاءِ فَقَدْ وَ کَّلْنابِها قَوْماً لَیْسُوا بِها بِکافِرینَ:بندگان هدایت یافته خداوند، کسانى هستند که کتاب و حکم و نبوّت به آنها دادیم ؛ و اگر نسبت به آن کفر ورزند؛ (آئین حق زمین نمى ماند زیرا) کسان دیگرى را نگهبان آن مى سازیم که نسبت به آن کافر نیستند.
گفتم : این بنده گان هدایت شده و نگهبان ، چه کسانى هستند؟ رسول گرامى اسلامى صلّى اللّه علیه و آله فرمود: هُمْ وَاللّهِ سَلْمانٌ وَ رَهْطُهُ: قسم بخدا آنها سلمان و قوم او (ایرانیان) هستند.

سپس پیامبر افزود: آرى قسم بخدا، خداوند درباره او (سلمان) و شما، این آیه را نازل کرد: وَ اِنْ تَتَوَلَّوْا یَسْتَبْدِلْ قَوْماً غَیْرَکُمْ ثُمَّ لایَکُونُوا اَمْثالَکُمْ و هرگاه سرپیچى کنید و از دین خداوند روى بگردانید، خداوند گروه دیگرى را به جاى شما مى آورد که مانند شما نخواهند بود و سخاوتمندانه از مال و جان خود، در راه خدا مى گذرند. من دیگر ساکت شدم و حُدیفه که در آنجا حضور داشت پرسید: این گروه کیانند؟ رسول خداصلّى اللّه علیه و آله فرمود: سوگند به خدا! آن گروه سلمان و قوم او (ایرانیان) هستند

دسته ها : فیض در فیض

ویلا شمال زیر قیمت در شمال این ویلا در آب و هوا بسیار تازه و مطبوع در محله دنج و آروم با دسترسی راحت به امکانات ساخته شده است .

ویلایی با زمین وسیع و آب و هوایی جنگلی کوهستانی و روستایی در شمال با نزدیکی به امکانات رفاهی و قیمت مناسب و پیشرفته اقتصادی می باشد.

ویلایی با حیاط سازی زیبا و باغچه کاری شده با سالن بزرگ با سقف کناف کاری شده همراه با نور پردازی و آشپزخانه کابینت کاری شده با 3 اتاق خواب مستر می باشد .

دسته ها : رپورتاژ
Image result for ‫ماهی‬‎

با مفضل در محضر امام صادق (ع):

ای مفضل، تأمل کن: خلقت ماهی را و مناسبت آن برآن امری را که برای آن آفریده شده، به درستی کهآن را بی پا آفریده برای آنکه به راه رفتن محتاج نیست زیرا که  مسکنش آب است و شش به او نداده برای آنکه نفس نمی تواند کشید در میان آب و به جای پادو بال محکم به او داده که در دو پهلوی خود بر آب می زند چنانچه ملاح از دو جانب کشتی مجاذیف (پاروها) قرار داده که به حرکت آنها کشتی جاری می شود وجسمش را فلسها پوشانیده که در میان یکدیگر داخل شده اند مانند حلقه های زرده برای آنکه او را از آفتها محفوظ نماید و چون بینایی او ضعیف و آب مانعدیدن وی است شـامه ی قوی به آن اعطا فرموده که بـوی طعمه ی خود را از مسافت بعید  احساس می نماید و طلب  می کند اگر او را چنین شامه ای نمی بود به روزی خود نمی توانست رسید و از دهانش به سوی گوشهایش منفذها هست و دهان را از آب پر می کند و از گوشهایش بیرون می کند و به این راحت می یابد چنانچه حیوانات دیگر در نفس کشیدن به نسیم راحت می یابند.

اکنون تفکر کن در بسیاری نسل ماهی چنانچه در جوف (شکم)  هر ماهی تخمهای بسیار می بینی که از بسیاری احصا (شمارش) نمی توان کرد و علت کثرت آن است که  اکثر اصناف (اقسام) حیوان غذای آنها ماهی است حتی درندگان که در نیستانها می باشند و در کنار آب می ایستند و در کمین ماهی می باشند که چون پیدا شوند بربایند و چون آدمیان و درندگان و مرغان همه ماهی می خورند و ماهی نیز ماهی می خورد.

 تدبیر ملک قدیر مقتضیآن بود که این کثرت را بیافریند اگر خواهی وسعت و حکمت خالق عالمیان و کوتاهی علم آدمیان را بدانی نظر کن بسوی آنچه در دریاها از انواع ماهیان و حیوانات آبی و صدفها و اصناف مخلوقات آفریده که عدد آنها را کسی احصاء (شمارش) نمی تواند کرد و نمی توان دانست منافع آنها را مگر نادری از مردم که به مرور ازمنه و حدوث اسباب بر آن اطلاع بهم رسانده، مانند قرمز که رنگ کردن آن را مردم از آن یافتند که سگی کنار دریا می گردید و از این کرم خورددهانش رنگین شد به خوناب و چون مردم دهان آن سگ را مشاهده نمودند آن رنگ را پسندیدند و به این رنـگ می بردند و اشباه آن بسیار است که مـردم گاه گاهبر آن واقف می گـردند و به مصالح آن پی می برند.

«برگرفته از کتاب توحید مفضل»

در راستای به حداکثر رساندن سود و پس از طی زمانی 2 ساله شرکت کارگو جین مارتین، فعالان ایرانی موفق شدند تا به حداکثر فروش از پیش تعیین شده دست یابند.

به گزارش روابط عمومی شرکت حمل کالا از چین کارگو جین مارتین، مدیرعامل این شرکت با اعلام این خبر گفتحداکثر فروش از پیش تعیین شده در سال 1398 نقطه عطفی بر فعالیت‌های حمل کالا و کارگو شرکت بود و امیدواریم با ادامه یافتن این روال، تاثیری هرچند کوچک بر ارتقا سطح حمل بار و کارگو کشور بگذاریم.

او به تشریح این دستاورد پرداخت و گفت: از سال 96 فرایندی دو ساله را برای رساندن ارائه خدمات بهتر به مشتریان حمل بار و کارگو چین به دبی آغاز شد که خوشبختانه پس از گذشت دو سال و یک ماه این مهم رخ داد.

وی بر ادامه روند موجود تاکید کرد و افزود:به دنبال آن هستیم که ظرف مدت یک سال، و ارائه خدمات کارگو به مجموعه‌های بیشتر و بیشتری هستیم.

این مقام مسئول، به نقش خدمات حمل کالا و کارگو اشاره و تصریح کرد:  تجار راحتتر می‌توانند برای سودآوری خود برنامه‌ریزی کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت کارگو جین مارتین مراجعه کنند.

دسته ها : رپورتاژ
X