معرفی وبلاگ
امام علی (ع): هر چيز داراي سيماست ، سيمای دين شما نماز است.( بحار الانوار، ج ,82 ص 227 )
دسته
گنجینه ی دوستان
همسنگران
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1123736
تعداد نوشته ها : 703
تعداد نظرات : 69
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به این که کاسه صبر مردم از اعمال فتنه‌گران لبریز شده گفت: خروش مردم در حماسه تاریخی نهم دی 88 نوعی اتمام حجت با فتنه‌گران بود.

حجت‌الاسلام سیدعلی میرخلیلی در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز نهم دی، اظهار داشت: مردم ایران خود را سرباز اسلام و ولایت فقیه می‌دانند و وقتی احساس کنند که حادثه‌ای نظام و کشور را تهدید می‌کند همه در یک جبهه واحد قرار می‌گیرند و به مقابله با آن تهدید می‌پردازند.
وی افزود: مردم به شعارهای خود در دوران انقلاب که خود را سرباز امام خمینی(ره) می‌خواندند، پایبندند و امروز هم خود را سرباز ولی‌فقیه می‌دانند و بر این اساس گوش به فرمان رهنمودهای ایشان هستند.
این نماینده مجلس با اشاره به حدیث "کل ‌یوم عاشورا و کل ارض کربلا " گفت: نباید حادثه عاشورا و زمینه کربلا را منحصر به زمان و مکان خاصی دانست و در این راستا شاهد بودیم که در روز نهم دی عاشورایی دیگر در ایران شکل گرفت.
میرخلیلی با اشاره به جمعیت گسترده مردم در روز نهم دی در خیابان‌ها اظهار داشت: حضور فیزیکی مردم در اعتراض به هتک حرمت روز عاشورا باعث شد که فتنه‌گران اجازه ابراز وجود پیدا نکنند و بر این اساس شاهد بودیم که دهها میلیون نفر در کل کشور توهین به مقدسات توسط فتنه‌گران را محکوم کردند.
نماینده مردم میناب، گفت: خروش مردم در روز نهم دی نوعی اتمام حجت با فتنه‌گران بود.
میرخلیلی خاطرنشان کرد: ممکن است یک بار اهانتی از سر غفلت انجام شود، اما وقتی این اهانت‌ها ادامه پیدا کند کاسه صبر مردم لبریز می‌شود و بر این اساس اگر حضور مردم در نهم دی نبود ممکن بود حوادث بدتر از روز عاشورا در کشور به وقوع می‌پیوست.
وی با اشاره به شعارهای خودجوشی که توسط مردم در روز نهم دی سر داده شد، اظهار داشت: مردم کشور ما تحلیل‌گر هستند و به مسائل سیاسی به خوبی واقفند و در این راستا شاهد بودیم که از سال 42 به بعد مردم در تمام مناسبت‌ها حضور موثری دارند که این مسئله شعور سیاسی بالای مردم در کشور را نشان می‌دهد.
میرخلیلی همچنین گفت: تمامی آحاد جامعه باید خود را تابع رهبر بدانند و فرمایشات ایشان را در کارهای خود مدنظر قرار دهند و بر این اساس باید جذب حداکثری و دفع حداقلی به عنوان یک اصل برای همه مورد پذیرش قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی باید بررسی کند تا در صورت برخورد با رأفت اسلامی با برخی افراد این رفتار مورد سوءاستفاده قرار نگیرد و اگر رأفت و عطوفت اسلامی که در مورد عده‌ای به کار گرفته می‌شود حمل بر ضعف نظام تلقی ‌شود باید با‌ آن مقابله کرد.
منبع: خبرگزاری فارس

این هم موج عشق به ولایت فقیه 

به نام خدایی که حسین (ع) را آفرید

قصد دارم در این پست برایتان گوشه ای از آنچه را که در حماسه روز نهم دی ماه در راهپیمایی عظیم ملت ایران به دلیل محکومیت هتاکان عاشورایی رخ داد را ذکر کنم.

راستش من نتوانستم در حماسه بزرگ روز نهم دی شرکت کنم چون متاسفانه آن روز دانشگاه داشتم و از قضا امتحان، اما زمانی که از دانشگاه برگشتم عده ای را در پایانه آزادی در حال راهپیمایی دیدم خیلی لذت بردم و به خودم بالیدم که ایرانی هستم آخه ساعت هفت بعدازظهر بود و مردم هنوز هم با شور در حال راهپیمایی بودند.

در راه برگشت به خانه سوار اتوبوس های تندرو، صحنه ای عجیب تر و پرافتخار تر از آنچه که در پایانه آزادی دیدم را مشاهده کردم و آن حضور جمعیت بسیاری در هر یک از ایستگاه های اتوبوس تندرو بود که در حال بازگشت از راهپیمایی پرشکوه نهم دی بودند.

آن وقت عده ای خبرنگارغربی در گزارش های خودشان با ساختن شایعه هایی همچون تعطیلی کارمندان دولت برای حضور در راهپیمایی، دادن کباب در راهپیمایی و ... قصد داشتند افکار مردم دنیا را از موج خروشان ملت عظیم و همیشه در صحنه ایران دور نگه دارند، این خبرنگاران چه تصوری می کنند آیا می شود چنین موجی را سانسور کرد. واقعا برایشان متاسفم.

این است ایران و این است ایرانی سرفراز

http://www.javabestan.blogfa.com/post-2572.aspxوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ثبت روز نهم دی به عنوان روز احساس مسئولیت آحاد مردم ایران در تقویم کشور خبر داد.
به گزارش شبکه ایران، با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تـــــوجه ویژه و زنده نگه داشتن حرکت عظیم مردم ایران، حماسه نهم دی به عنوان روز تجلی مردم و پایداری احساس مسئولیت و تعهد ملت، در تقویم کشور ثبت می‌شود.شورای فرهنگ عمومی کشور ثبت حضور میلیونی مردم ایران در حمایت از نظام و ولایت را به عنوان روزی تاثیر گذار و تاریخی در تقویم رسمی کشور در دستور کار خود قرار داده است.وزیر ارشاد در حاشیه گردهمایی دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی و فعالان عرصه نماز ضمن اعلام این خبر گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری از این واقعه به عنوان یک روز ماندگار در تاریخ انقلاب و تجلی قدرت الهی یاد کردند، طرح ثبت نهم دی ماه در تقویم رسمی کشور در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور مطرح خواهد شد تا این روز در تاریخ ماندگار شود.حسینی با اشاره به فعالیت‌های گسترده رسانه‌های غرب به منظور تضعیف نظام جمهوری اسلامی،حرکت میلیونی مردم ایران را آب سردی بر پیکر تبلیغات واهی دشمنان خواند و خاطرنشان ساخت: رسانه های غربی در روزهای اخیر عنوان می کردند که پس از وقایع روز عاشورا کار این انقلاب تمام است اما حضور مردم نشان داد که ایرانیان ولایت مدار و بر پایه اندیشه های ناب امام (ره) و مقام معظم رهبری آماده جانفشانی در راه حفظ دستـــاوردهای عظیم انقلاب اسلامی هستند. وی با تاکید بر نقش موثر ایمان در برخورد با مشکلات و تلاطم‌های زمانه یادآور شد: اگر افراد جامعه‌ای اهل نماز و ایمان باشند، باورهای درست آنان موجب می شود تا تندبادها و فتنه‌های بزرگ بی تاثیر بماند.به گفته وزیر ارشاد به زودی در فراخوانی از همه مردم و صاحبنظران برای نام گذاری این روز تاریخی نظرخواهی خواهد شد.گردهمایی دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی و فعالان عرصه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز با حضور دکتر سید محمد حسینی،‌ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام محسن قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور، حجت الاسلام متوسل، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور و فعالان عرصه نماز در کشور کار خود را آغاز کرد.این گردهمایی به منظور تقدیر از فعالان ستاد اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که به عنوان دستگاه برتر در امر برپایی نماز انتخاب شده، برگزار شده است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی حضور عظیم و تعیین کننده ملت مؤمن، بابصیرت و با غیرت ایران را در راهپیمایی سراسری نهم جدی امسال، تجلی دست قدرت خدا و حرکتی ماندگار در تاریخ انقلاب خواندند و تاکید کردند همه باید از حرکت خودسرانه پرهیز کنند و قانون اجرا شود.

 حماسه نهم دی (جدی) ، حرکتی ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است

 

 

 

 

 

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در دیدار هزاران نفر از مردم قم، با تأکید بر اینکه در شرایط فتنه، کار، دشوارتر و تشخیص سخت تر است، به تبیین فتنه انگیزی جبهه مقابل امیرمومنان در جنگ صفین پرداختند و افزودند: درآن شرایط سخت و غبارآلود، عمار یاسر که از یاران خاص و خالص و همیشگی امام علی (ع) بود، به روشنگری پرداخت تا به افراد متزلزل یادآوری کند که هیچ تفاوتی بین جبهه مقابله کنندگان با رسول خدا (ص) و دشمنان امیرمؤمنان وجود ندارد جز اینکه جبهه مقابل حضرت علی (ع) در ظاهر ادعای اسلام و طرفداری از قرآن و پیامبر را می کند.
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای خاطرنشان کردند: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، و در تمام طول حیات امام خمینی (ره) همواره امریکا، انگلیس، دیگر قدرتهای استکباری، مرتجعین وابسته به نظام سلطه و منحرفان داخلی در زیر پرچم مبارزه با امام و انقلاب قرار داشتند و اکنون هم شرایط به همین صورت است.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: از قبل از انتخابات ریاست جمهوری (ایران)تاکنون، امریکا، انگلیس، و رسانه های صهیونیستی در کجا ایستاده اند؟ جناحهای ضددین همچون توده ای ها، سلطنت طلب ها، و دیگر مخالفان انقلاب و امام خمینی (ره) در کجا قرار دارند؟ آیا جز در زیر همان پرچم مقابله با نظام اسلامی قرار گرفته اند؟ بنابراین صف بندیها هیچ تغییری نکرده، و این یک علامت و شاخص مهم است.
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای افزودند: با وجود غیرت دینی جوشان، جوانان مقابل برخی مسائل صبر پیشه می کنند که باید هم چنین باشد ولی هرگاه که زمان حضور در صحنه باشد، در میدان حاضر هستند.
ایشان آزردگی و خشم جوانان عزیز و فرزندان بسیجی ایران را از بی حرمتی عده ای به عاشورای حسینی و اباعبدالله الحسین (ع)، امری طبیعی دانستند و افزودند: دلهای همه مردم از این بی حرمتی به درد آمده است اما همه باید مراقب باشیم که با کارهای بی رویه، به فتنه انگیزی دشمن کمک نکنیم.
مقام معظم رهبری تلاش همه جانبه دشمنان را برای طراحی فتنه ای پیچیده و یک بازی خطرناک خاطرنشان کردند و افزودند: در این شرایط غبارآلود باید خیلی با احتیاط و تدبیر و البته در وقت خود با قاطعیت عمل کرد تا دشمن در فتنه انگیزی ناکام بماند.
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دستگاههای مسئول را به اِعمال کامل و قاطع قانون در برخورد با حوادث اخیر موظف کردند و درعین حال افزودند: افرادی که مسئولیت و وظیفه قانونی ندارند نباید در این قضایا دخالت کنند.
رهبرمعظم انقلاب اسلامی با اشاره به دعوت قرآن کریم به رعایت عدالت و اعتدال افزودند: عده ای دشمنی و خباثت می کنند و عده ای نیز از خباثت کنندگان حمایت می کنند اما اگر در این قضایا بدون دقت و درک کافی عمل شود ممکن است بی گناهانی که از این خباثت ها بیزارند لطمه جدی ببینند بنابراین همه باید از حرکت خودسرانه پرهیز کنند و همه چیز بر روال قانون انجام شود.

منبع: سایت صدا و سیما

X