معرفی وبلاگ
امام علی (ع): هر چيز داراي سيماست ، سيمای دين شما نماز است.( بحار الانوار، ج ,82 ص 227 )
دسته
گنجینه ی دوستان
همسنگران
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 566634
تعداد نوشته ها : 1353
تعداد نظرات : 173
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

در روایت از حضرت ثامن الحج امام رضا علیه السلام آمده است که : قامت السموات و الارض باحجه . این حجت دلیل است که تمام آسمانها و زمین از روى دلیل و برهان صورت گرفته است . هیچ کلمه اى از کلمات کتاب بزرگ غیر متناهى عالم بى دلیل نیست . همه از روى حجت است و در هیچ وضع و حالت و نظم و نضد آن جاى انگشت اعتراض کسى نیست . عقل از تماشاى نظم احسن و وحدت صنع آن سرگشته است .
خلقت ما به حجت است و براى آن غرض و غایت است

امام هشتم علیه السلام فرموده است : خردمندان مى دانند که آن چه در ماوراى این نشاه عالم طبیعت است ، از همین نشاه که آیت و مثال آن است دانسته مى شود.

ماءمون چون على رغم سن اندک حضرت ابو جعفر علیه السلام ، فضل و بلوغ ایشانرا در علم و حکمت و ادب ملاحظه کرد، به شعف آمد و دریافت که او چنان در عقل ، کامل است که احدى از مشایخ آن دوران به پایش ‍ نرسد؛ بنابر این ، دختر خود، ام الفضل را به عقدش در آورد و او را همراه ایشان به سوى مدینه گسیل داشت . و ماءمون بسیار بر حضرت ، اکرام و تعظیم مى کرد و قدر و منزلت ایشان را اجلال مى نمود.

قاضى عبدالرحمن ، در مبحث امامت کتاب المواقف مى گوید: هشتم اختصاص او (على علیه السلام )به همسرى چون فاطمه و فرزندانى چون حسن و حسین ، که سید اهل بهشتند و سپس فرزندان آنان ، که همه مردم در فضل و برترى شان بر عالمین اتفاق دارند؛ به طورى که ابو یزید، سقاى خانه جعفر صادق علیه السلام بود و معروف کرخى ، دربان خانه على بن موسى الرضا علیه السلام

X